Treść strony

Aktualności

Kolej przekazała kolejne grunty pod Mieszkanie Plus

– Program Mieszkanie Plus jest jednym ze społecznych programów, realizowanych przez polski rząd. Zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem jest naszym podstawowym dążeniem. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki PKP SA do Krajowego Zasobu Nieruchomości trafią kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań na wynajem – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictw, pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Żuchowski.

[Czytaj więcej…]

Mieszkanie Plus dziś i jutro – konferencja z udziałem samorządów na PGE Narodowym

– Polski rząd realizuje wiele ważnych społecznych programów. Wśród nich jest program Mieszkanie Plus. Zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem jest naszym podstawowym dążeniem. Dążeniem, które będziemy realizowali przez następne lata. Naszym celem jest stworzenie warunków do tego, aby każdy Polak, niezależnie od tego, czy ma zdolność kredytową czy nie, miał szansę godnie mieszkać – mówił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk otwierając konferencję “Mieszkanie Plus dziś i jutro”. [Czytaj więcej…]

W Lubelskiem powstanie prawie 200 kolejnych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus

Kolejnych siedem samorządów z województwa lubelskiego chce u siebie mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Porozumienia w tej sprawie podpisano 7 grudnia 2017 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie, podczas konferencji “Krajowy Zasób Nieruchomości i inne inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa”, organizowanej przez wojewodę lubelskiego i MIB.

[Czytaj więcej…]

Przemyśl dołączył do programu Mieszkanie Plus

Do programu Mieszkanie Plus dołączył Przemyśl. Na dwóch sąsiadujących ze sobą działkach miejskich może powstać 150 mieszkań. Podpisanie listu intencyjnego w sprawie inwestycji odbyło się 6 grudnia 2017 r. w Rzeszowie podczas konferencji na temat programu Mieszkanie Plus.

[Czytaj więcej…]

Mieszkanie Plus może powstać w Głownie w województwie łódzkim

Głowno w województwie łódzkim dołączyło do programu Mieszkanie Plus. 1 grudnia 2017 r. W Łodzi pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) zawarli porozumienie dotyczące możliwości powstania 41 mieszkań w Głownie. Uroczyste podpisanie listu odbyło się w trakcie konferencji dotyczącej możliwości realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości.

[Czytaj więcej…]

Mieszkanie Plus: w pierwszym etapie prawie 1000 mieszkań powstanie w dolnośląskich gminach

964 mieszkania mogą powstać w pierwszym etapie programu Mieszkanie Plus w województwie dolnośląskim. 30 listopada 2017 r. we Wrocławiu Krajowy Zasób Nieruchomości (KZN) i pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski podpisali w tej sprawie porozumienia z zainteresowanymi gminami. 665 mieszkań w programie zamierza wybudować Legnica. To największa liczba mieszkań w jednym mieście, jakie dotychczas zdecydowały się zaoferować swoim mieszkańcom samorządy lokalne.

[Czytaj więcej…]

Mieszkanie Plus przyspiesza: ponad 1100 mieszkań powstanie w zachodniopomorskich gminach

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. 24 listopada 2017 r. w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN). Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski i pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

[Czytaj więcej…]

Hajnówka dołączyła do programu Mieszkanie Plus

23 listopada 2017 r. Hajnówka i Krajowy Zasób Nieruchomości podpisały list intencyjny w sprawie budowy mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. List podpisał wiceminister infrastruktury i budownictwa, pełnomocnik rządu do spraw budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Żuchowski, burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak i pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

[Czytaj więcej…]

Mieszkanie Plus w Zielonej Górze

W bliskim sąsiedztwie dawnej granicy między gminami, które dziś tworzą Zieloną Górę, powstanie 100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. 16 listopada 2017 r. miasto Zielona Góra, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowy Zasób Nieruchomości podpisały list intencyjny w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus. Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu przewiduje powstanie na działkach przy ulicy ul. Suwalskiej o pow. 13 498 m² czterech budynków wielorodzinnych o powierzchni około 5 000 m², z urządzonym terenem zielonym oraz parkingami nadziemnymi i placem zabaw. W budynkach może znaleźć się w 4 kondygnacjach nadziemnych ok. 100 mieszkań o powierzchni od ok. 25 do 78 m².

[Czytaj więcej…]

Osiedle Mieszkanie Plus w Kielcach

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus z projektem dobrze skomponowanego i funkcjonalnego osiedla. 10 listopada 2017 r. przedstawiciele władz miasta i Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus.

[Czytaj więcej…]

1 2

Stopka